Soojuspumpade artiklid 2016

Siia oleme koondanud Kliimaseade OÜ artiklid, mis on ilmunud 2015. aastal erinevates ajakirjades.

  1. NIBE UUS INVERTER MAASOOJUSPUMP VÄHENDAB KÜTTEKULUSID KUNI 80%
  2. TÕHUS ÕHKSOOJUSPUMP, MIS SELJATAB KA KARMI PAKASE JA VÄHENDAB KÜTTEKULUSID KUNI 60%

NIBE UUS INVERTER MAASOOJUSPUMP VÄHENDAB KÜTTEKULUSID KUNI 80%

Kallis energia on pannud ka Eestimaa inimesi üha rohkem vaatama säästlike maasoojuspumpade poole, seda nii uusehitiste puhul kui ka juba olemasolevate küttesüsteemide uuendamisel. Aga missugust soojuspumpa valida? Missugune lahendus on meie põhjamaises kliimas tõhusaim?

UUDNE INVERTERKOMPRESSORIGA MAASOOJUSPUMP SÄÄSTAB VEELGI ROHKEM

Põhja-Euroopa turuliider soojuspumpade alal, Rootsi firma NIBE Energy Systems on toonud turule uudsed inverterkompressoriga maasoojuspumbad NIBE F1155 ja F1255, mis on tavalistest maasoojuspumpadest oluliselt tõhusamad. Kui tavapärane ON-OFF kompressor lülitab kütte sisse siis, kui ruumi temperatuur alaneb teatud piirini ja välja siis, kui etteantud temperatuur on saavutatud, siis reguleerib inverterkompressor küttesüsteemi võimsust sujuvalt vastavalt maja tegelikule küttevajadusele. Siiani on invertertehnoloogia olnud kasutusel vaid õhk-õhk- ja õhk-vesisoojuspumpades. Tsirkulatsioonipumbad seadistuvad automaatselt ja hoiavad soojuspumpa kõige optimaalsemas tööreziimis. Selline lahendus annab vähemalt 10% lisasäästu, kusjuures uute pumpade sesoonne soojustegur SCOP on isegi meie külmas kliimas 5,4.

SOBILIK KA VANADE KÜTTESÜSTEEMIDEGA ÜHENDAMISEKS

NIBE uutel soojuspumpadel on kõrged pealevoolu- (65° C, koos lisaküttega 70° C) ja tagasivoolutemperatuurid (58° C). Tänu sellele on neid võimalik kasutada ka vanade majade keskküttesüsteemides, mille kütteallikaks on õli-, gaasi- või tahkeküttekatel. Maasoojuspump ühendatakse radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. Mudelil F1255 on 180 liitrine veeboiler, aga suurema sooja tarbevee vajaduse korral saab soetada ka veeboilerita mudeli F1155, millele on võimalik lisada suurema mahuga eraldiseisev veeboiler.

LIHTNE KASUTADA

NIBE soojuspumpa on väga lihtne kasutada, sest kasutusjuhised ja teave soojuspumba seisukorra, töörežiimi ja kõigi oluliste temperatuuride kohta kuvatakse eestikeelsena suurele värvilisele LCD-ekraanile. Juhtpaneeli abil on lihtne seada pumpa parimale töörežiimile, saavutamaks soovitud temperatuuri ja samas ka suurimat säästu. Eelprogrammeeritud seadistused võimaldavad valida ühe näpuliigutusega optimaalse sisekliima, sooja tarbevee ja ventilatsiooni režiime. Ainsa tootjana on NIBE integreerinud soojuspumba juhtpaneeli nii põhjalikud eestikeelsed kasutusjuhised, et soojuspumpa saab lihtsalt hallata ka eraldiseisvat kasutusjuhendit vaatamata.

KAUGJUHTIMINE

NIBE maasoojuspumpades on standardvarustuses kasutusel uudne kaugjuhtimise süsteem NIBE Uplink, mis võimaldab soojuspumpa interneti teel jälgida ja juhtida. Lisaseadmena võib lisada ka SMS-iga juhtimise.

ERAKORDSELT VAIKNE

Tänu kompressormooduli innovatiivsele konstruktsioonile on soojuspumba müratase lähimatest konkurentidest vaiksem vähemalt 5 dB(A) võrra. Kui kahe heliallika müratasemete vahe ulatub näiteks 10 detsibellini, siis tajub enamik inimesi heli muutumist juba kaks korda tugevamaks.

MUDELIVALIK

NIBE valikus on kaks eri võimsusega F1155/F1255 mudelit: üks võimsusegsa 1,5 – 6 kW ja teine 4 – 16 kW, mis sobivad igasugustele majadele suurusega 70 – 400 m2, millel on piisava suurusega vaba maapinda. Lisatarvikute abil saab maasoojuspumbaga kütta basseini, väljatõmbeõhumooduli lisamisel aga taaskasutada ruumides olevat soojusenergiat ja tagada piisavat ventilatsiooni.

KIIRE PAIGALDUS, TASUTA KONSULTATSIOON

Kliimaseade OÜ on NIBE soojuspumpade volitatud müüja ja paigaldaja. Firmal on üle 17 aasta pikkused kogemused soojuspumpade paigaldamisel ja hooldamisel. NIBE soojuspumbal baseeruva küttesüsteemi projekteerimisel kasutab Kliimaseade OÜ spetsiaalset NIBE energia säästmise ja dimensioneerimise tarkvara, mille abil valitakse majale sobiv soojuspump, maakollektori pikkus ja sooja tarbevee boileri suurus, arvutatakse aastane kokkuhoid võrreldes muu kütteliigiga, aastane ekspluatatsioonikulu ja tasuvusaeg. Seega, kui soovite madalate ekspluatatsioonikuludega efektiivset küttelahendust, siis võtke ühendust Kliimaseade OÜ esindustega. Meie spetsialistid aitavad leida Teile sobivaima maasoojuspumbasüsteemi.
Helistage, saatke e-kiri või tulge meie lähimasse esindusse Tallinnas või Tartus!

 

TÕHUS ÕHKSOOJUSPUMP, MIS SELJATAB KA KARMI PAKASE JA
VÄHENDAB KÜTTEKULUSID KUNI 60%

Õhksoojuspump on energiasäästlik kütteseade, mis aitab oluliselt vähendada küttekulusid. Seade ammutab soojusenergiat välisõhust ning suunab selle siseruumidesse. Ühtlasi saab õhksoojuspumpa kasutada ka ruumide jahutamiseks.

SUUREPÄRASED EFEKTIIVSUSNÄITAJAD

Mitsubishi Electric õhksoojuspumba KIRIGAMINE MSZ-FH efektiivsusnäitajad on igati eeskujulikud. Seadme soojustegur COP (näitab, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat võrreldes kulutatud elektrienergiaga) on kogunisti 5,52, kogu kütteperioodi arvestav sesoonne soojustegur SCOP kuni 4,9. See tähendab, et 1 kW seadme töötamiseks kuluva elektrienergia kohta võib hoone kütmiseks saada kuni 5 kW soojusenergiat. Teine õhksoojuspumpade energiatõhususe indikaator, energiaklass, on mudelil KIRIGAMINE MSZ-FH kütmisel A++ ning jahutamisel A+++. Soojuspump saavutas parimad tulemused Rootsi Energiaameti poolt läbiviidud testis, 11.2012 (vt www.energimyndigheten.se).

PÕHJAMAISELE KLIIMALE

Õhksoojuspump KIRIGAMINE MSZ-FH on mõeldud kasutamiseks põhjamaades. Selleks on seade varustatud Hyper Heating tehnoloogiaga, mis tagab hea küttevõimsuse ka väga madala välistemperatuuri korral. Seadme välismoodul MUZ-FH-VEHZ on garanteeritud töötama kuni temperatuurini -25 ºC. Põhivarustusse kuulub tehases paigaldatud põhjasoojenduskaabel.

ERAKORDSELT VAIKNE

KIRIGAMINE MSZ-FH on erakordselt vaikne. Näiteks ulatub sisemooduli MSZ-FH25VE müratase vaikseimas töörežiimis vaid 20 detsibellini (dB(A)).

ERINEVAD REŽIIMID LISAVAD MUGAVUST

Õhksoojuspumba täisvõimsusrežiim võimaldab kütta või jahutada eriti kiiresti, kui aga kasutate seadet suvilas või garaažis, siis tuleb kasuks piiratud kütterežiim, kus temperatuur hoitakse stabiilselt +10 ºC. Pärast elektrikatkestust käivitub seade automaatselt uuesti.

Mitsubishi Electricu õhksoojuspumpa on kaugjuhtimispuldi abil mugav kasutada. KIRIGAMINE MSZ-FH sisemoodul on varustatud uudse programmeeritava nädalataimeriga. Näiteks saab ajaks, mil pererahvas tööl viibib, kütte seada madalale võimsusele, ja kütmine algab uuesti mõni aeg enne inimeste kojujõudmist. Kõik see säästab veelgi rohkem küttekulusid.

Human Sensor 3D I-see tuvastab inimese viibimise toas ning juhib seeläbi kütmist/jahutamist veelgi efektiivsemalt. Kui inimene lahkub toast, siis seadistatud temperatuuritaset vähendatakse (kütmisel) või suurendatakse (jahutamisel). Inimese naasmisel taastatakse seadistatud ruumitemperatuur. Kui eemalviibimine kujuneb pikemaks, suureneb ka energiasääst.
Stiilse ja modernse disainiga sisemoodulil on kaheosaline õhusuunaja, mis aitab ruumis soojust paremini jaotada, eriti kahekorruselise maja puhul. Erinevad ventilaatorirežiimid tagavad soojuse optimaalse levimise kogu hoones. Näiteks loomuliku õhuvoolu režiimis (vaid jahutamis- või ventilaatorirežiimis) liigub ventilaatorist tulev õhk nagu tavaline tuuleõhk.
Täiustatud fi ltrisüsteemis kasutatav Plasma Quad eemaldab viirused, bakterid, tolmu, õietolmu ja halva lõhna, tagades puh-ta ja meeldiva sisekliima.