Rootorkuivatites kasutatavad tööpõhimõtted

Sorptsioon-kuivatamise põhimõte seisneb pöörleva rootoriga õhus oleva niiskuse pidevas adsorbeerimises. Niiskus juhitakse välja märja õhu väljalaskeava kaudu.

ROHELINE NOOL >
Sissetulev õhk
KOLLANE NOOL >
Väljuv kuiv õhk
SININE NOOL >
Väljuv niiske õhk, mis võib teatavatel juhtudel kondenseeruda
Recusorb R
rzrootor Recusorb R kasutab integreeritud soojuse regenereerimist. Rootori regenereerimise ajal (roheline) adsorbeeritakse soojus ning juhitakse tagasi “tuulutustsooni”, kus sissetulev õhk eelsoojendatakse ja osaliselt kuivatatakse. Võrreldes teiste sorptsioonkuivatitega väheneb energiakulu ja kuivatatud õhk muutub kuivemaks ja jahedamaks.
Recusorb DR
drrootor Recusorb DR kasutab nagu Recusorb R soojuse regenereerimist. Erinevusena on kasutusele võetud üks ventilaator, mis paneb liikuma nii kuiva kui ka niiske õhu. Selline lahendus on sobv kui kuivatatavas ruumis on vaja saavutada ülerõhku või väga madalaid kastepunkte.
Consorb
Consorb_kodulehele_2 Consorb tööpõhimõtet kasutatakse madalatel regenereerimise temperatuuridel. Sobib hästi soojusenergia ülejäägi korral või väga niiske õhu kuivatamisel.
Aquasorb
Aquasorb2 Aquasorb töötab samal põhimõttel nagu Consorb, kuid niisket õhku ei suunata välja vaid kondenseeritakse õhuga jahutatavas kondensaatoris. Tänu ühisele ventilaatorile kuiva ja jahutatud õhu jaoks salvestub kogu soojusenergia kuivas õhus. Aquasorbil on suur kuiva õhu õhuhulk, mis parendab kuivatamise efekti.
Econosorb
Econosorb_kodulehele Econosorb ühendab endas soojuspumba tehnoloogiat koostöös sorptsioon-rootoriga. Selline lahendus tagab väga madala energiakulu ning madala kuiva õhu temperatuuri. Turul olevatest kuivatitest tõenäoliselt kõige energiaefektiivsem. Energiakulu moodustab tavaliste sorptsioon-kuivatite energiakulust ligikaudu 1/4. Econosorb kasutab nii märja õhu ärajuhtimist kui ka niiskuse kondenseerumist.
Frigosorb
Frigosorb_kodulehele Frigosorb on DST poolt patenteeritud tööpõhimõte. Frigosorbi kasutatakse rakendustes, kus on niisket õhku raske välja juhtida. Tänu soojuspumba funktsioonile on Frigosorb väga energiasäästlik. Energiakulu moodustab tavaliste sorptsioon-kuivatite energiakulust ligikaudu 1/3.