KUIDAS TOOTA PÄIKESEST OMAENDA ELEKTRIT?

Canadian Solar Goodwe logo

 

Taevasse tõusnud energiahinnad toovad iga päevaga üha suuremat muret ja meelehärmi ning paljud inimesed on hakanud otsima teid, kuidas oma elektri- ja soojakulusid olulisel määral vähendada. Sellest tulenevalt vaadatakse üha rohkem ka alternatiivsete energiaallikate, sh päikeseenergia suunas.

MIDA ON OMA ELEKTRI TOOTMISEKS VAJA?

Selleks, et toota oma kodumajapidamise jaoks ise elektrit, on vaja päikesepaneele (PV mooduleid) ja inverterit. Moodne PV moodul võimaldab toota elektrienergiat väga efektiivselt, sh ka siis, kui päike on pilve taga ning väljas on valgust napilt. Just selliseid päikesepaneele valmistab Canadian Solar, kellel on päikeseenergia vallas 20 aasta pikkune kogemus. Canadian Solar pakub eri tüüpi päiksepaneele, mille elektrivõimsus ulatub kuni 550 W ja paneeli efektiivsus kuni 21,5%. Erinevatest PV moodulitest saab kokku panna nii suuri komplekte, kui Teie majapidamine vajab ja võimaldab. Canadian Solari päiksepaneele saab paigaldada maapinnale või hoone katusele. Paneelid on ilmastikuoludele vastupidavad ja kannatavad nii lume raskust kui ka marutuult. Valikus on 100% musta värvi PVpaneeli pinna ja raamiga kui ka alumiiniumi värvi raamiga versioone.

PÄIKESEENERGIA MUUTUB ELEKTRIKS

Selleks, et päikseenergiast saaks elekter, on vaja spetsiaalset juhtmooduliga inverterit. Maailma üks tuntumaid inverterite valmistajaid GOODWE on saavutanud oma seadmete puhul kuni 98,3 % efektiivsuse, mis viib elektrienergia ülekandekaod miinimumini. GOODWE STD G2 seeria inverterid on erineva võimsusega (4–25 kW), nii väikse kui ka suure majapidamise tarvis. Päikeseenergiast toodetud elekter suunatakse kodusesse elektrivõrku, kus seda saab kasutada igapäevases majapidamises, sh soojuspumba käitamisel. Näiteks NIBE soojuspump on ehitatud nii, et see kasutab alati esmalt päikeseenergiat ning hakkab välisvõrgu elektrit tarbima alles siis, kui Teie oma elektrijaama võimsusest jääb väheks. Kui aga Te toodate elektrit rohkem, kui endal vaja läheb, võite ülejäägi müüa elektrivõrku.

OMA VÕIMAS AKU PANEB ÜLELIIGSE ELEKTRI TALLELE

GOODWE on välja töötanud ka lahenduse, mis võimaldab päikeseenergiast toodetud elektrit talletada oma akumulaatorisse ning kasutada seda noil hetkil, mil elektrivajadus on suurem, kui Teie päikesejaam hetkel toodab. GOODWE ET PLUS + inverter võib suunata Teie toodetud elektri kas kodusesse elektrivõrku või GOODWE võimsasse Lynx Home F seeria akumulaatorisse, kus see on tallel seni, kuni Teie majapidamisel on seda vaja. Sel moel saate olla kindel, et Teil on alati olemas ka oma elektritagavara.

Lynx Home F seeria akumoodulid
Tänu moodulkonstruktsioonile on ühe akukomplekti võimsusvahemik 6,6–16,4 kWh. Kokku saab ühendada kuni kaheksa akukomplekti maksimaalvõimsusega 131 kWh.

SÄÄSTLIK JALOODUSSÕBRALIK

Canadian Solari päikesepaneelid ja GOODWE inventer toodavad Teie kodu tarvis puhast loodussõbralikku elektrit äärmisel mugaval viisil ning vähendavad olulisel määral Teie elektriarvet. Lisades omaenda elektrijaamale ka NIBE moodsa soojuspumba, ammutate energiat ühteaegu päikesest kui ka maapinnast/õhust, mis tagab Teile efektiivseima lahenduse kodu energiasäästlikuks majandamiseks.

Canadan Solari päikesepaneele ja GOODWE invertereid toob maale, müüb, paigaldab ja teenindab Kliimaseade OÜ, kellel on juba 24 aastane kogemus tõhusate energialahenduste vallas. Palun võtke meiega ühendust ning me pakume Teile välja just Teie majapidamisele vastava lahenduse.